Zlaté náušnice kruhy 17 mm zdobené zirkony čiré barvy

9 250 Kč
Zlaté náušnice kruhy zdobené zirkony čiré barvy překračují hranice času, odhalujíc příběhy, moci a tajemství minulých epoch. Od renesance, přes středověk, baroko až po současnost, tyto náušnice symbolizují bohatství, vkus, ochranu a jedinečnost. Každý zirkon v náušnicích osazený s nejvyšší pečlivostí vyzařuje světlo, které odráží duchovní krásu a připomíná nesmrtelnost a stálou hodnotu tradice a elegance.

Při pohledu na tento šperk se naskýtá obraz, který překračuje hranice času a prostoru, zavádějíc nás do éry, kdy šperky nebyly pouhými ozdobami, ale nositeli příběhů, moci a tajemství. Tyto náušnice vyprávějí o umění a řemesle, o tradicích a odkazu, který přetrval staletí. Od dávných civilizací, přes středověké královské dvory, až po zářivé salóny viktoriánské éry, zlaté náušnice kruhy se staly symbolem nesmrtelnosti a krásy. Každý zirkon vybroušený a osazený s nejvyšší pečlivostí, vyzařuje světlo, které odráží nejen fyzickou, ale i duchovní krásu své nositelky.

V renesanci byly tyto náušnice považovány za ukázku bohatství a vkusu, nosily je šlechtičny na důkaz svého postavení a vzdělanosti. Zirkony, obklopené zářivým zlatem, byly znamením osvícenosti a představovaly most mezi světem viditelným a neviditelným, mezi zemí a nebem. Ve středověku pak symbolizovaly ochranu a byly často používány jako talismany proti zlu a nemocem. Připisovaly se jim magické vlastnosti, schopnost chránit svého majitele před nebezpečím a přinášet mu štěstí. Tyto náušnice byly důležitým prvkem v osobním arsenálu každé ženy, která věřila ve sílu a ochranu, kterou mohou nabídnout.

V období baroka se zlaté náušnice staly ještě výraznějším projevem osobnosti a vkusu. V této době byly zirkony oslavovány pro svůj brilantní lesk a schopnost odrážet světlo, což jim dávalo zvláštní místo ve šperkovnicích dam vyšší společnosti. Nosily je jako symbol společenského postavení a jako projev své jedinečnosti a eleganci.

V renesanci byly zirkony ceněny nejen pro svůj vizuální lesk, ale i pro své údajné magické vlastnosti. Věřilo se, že mohou posílit tělo a ducha svého majitele a chránit jej před zlem. Zlaté náušnice kruhy zdobené zirkony tak byly symbolem nejen bohatství a vkusu, ale i ochrany a síly.

V novověku pak tyto náušnice představují most mezi minulostí a současností, připomínajíc nám, že i v dnešní době rychlých změn a technologického pokroku, stále existuje místo pro krásu, tradici a příběhy, které nesou. Zlaté náušnice kruhy zdobené zirkony čiré barvy jsou tak nejen klenotem, ale i připomínkou toho, že některé věci zůstávají nesmrtelné.


Náušnice se zirkony


Dárek mamince k narození dítěte


Náušnice kruhy s kamínky