Stříbrný náhrdelník se srdíčkem zdobeným kamínky a písmenem I
Černý náhrdelník - šňůrka a cínový přívěsek tři květy
Pozlacený náhrdelník s barevnými kameny a oranžovým zirkonem
Stříbrný náhrdelník z lásky - dvojitý řetízek a rozpůlené srdce
Elegantní pozlacený ocelový náhrdelník Guess se zirkonovým přívěskem
Stříbrný náhrdelník modré zirkonové srdíčko
Jemný náhrdelník z bílého 14k zlata se třemi zavěšenými bezel diamanty
Dámský dvojitý stříbrný náhrdelník s křížkem
Zlatá sada šperků s granáty, náhrdelník a visací niťové náušnice
Pozlacený náhrdelník značky Swarovski s černou labutí
Stříbrný náhrdelník s půlměsícem osázeným zářícími zirkony
Zlatý náhrdelník s českými granáty a zeleným vltavínem
Náhrdelník růženec z bílého zlata s oboustranných křížkem
Bílozlatý řetízkový náhrdelník s kulatým smaragdem a dvěmi čirými brilianty
Venezia řetízek ze žlutého 14k zlata s přívěsem ozdobeným oválným smaragdem a zářivými diamanty
Přívěsek na řetízek z bílého 14k zlata s oválným smaragdem a čirými diamanty
Zlatý náhrdelník na ples s přívěskem s kapkovým rubínem a kulatým briliantem
Romantický náhrdelník - rolo řetízek růžové zlato a rubínový přívěsek ve tvaru srdce
Pozlacený ocelový náhrdelník You & Me, medailonek s možností vlastního textu
Luxusní ocelový náhrdelník pro štěstí s přívěsky čtyřlístků, srdíček, klíčku a slova
Hravý bižuterní náhrdelník kytička se zelenými krystaly
Luxusní set náhrdelníku a náušnic Diamond Shine z perel Lampglas
Pletený kožený dámský 3 mm řetízek délka 60cm
Růžově pozlacená sada šperků /náhrdelník a náušnice/ s čirými zirkony
Náhrdelník strom života Swarovski
Elegantní safírový náhrdelník z bílého zlata s halo diamanty
Řetízek venezia z růžového zlata s přívěskem morganit a diamant
Přívěsek morganitové srdíčko co vypráví příběhy lásky
Romantický morganitový náhrdelník na ples růžové zlato
Ocelová sada šperků - náramek a náhrdelník Morellato
Stříbrná píseň zimy - řetízek s přívěskem sněhové vločky
Stříbrný minimalistický náhrdelník - kroužek na řetízku

Náhrdelníky}

 1. Historie náhrdelníků: Vývoj náhrdelníků od pradávných civilizací po současnou dobu. Jak se změnil jejich význam a výrobní postupy?
 2. Symbolika náhrdelníků Každý náhrdelník může mít svou vlastní symboliku a význam. Co o vás jednotlivé symboly vypovídají? Co představují náhrdelníky s různými drahými kameny?
 3. Zlatý náhrdelník
 4. Stříbrný náhrdelník
 5. Perlový náhrdelník
 6. Náhrdelník růženín
Historie náhrdelníků

Historie náhrdelníků

Od pradávných civilizací až po současnou éru, náhrdelníky zůstávají výrazným a fascinujícím šperkem, který nosíme kolem krku. Historie těchto šperků je dlouhá a bohatá, plná změn ve významu a výrobních postupech. První náhrdelníky, které známe, sahají až do pravěku. Už tehdy lidé nosili okouzlující kusy šperků vyrobené z kostí, kamene nebo zvířecích zubů. Tyto náhrdelníky nesly hluboký náboženský a magický význam, a byly často spojeny s ochranou a rituály. Důležitými symboly byly slunce, měsíc, hvězdy a zvířecí motivy. V době Starověkého Egypta se náhrdelníky staly nejen symboly božstev, ale také výrazem společenského postavení. Faraoni a bohatí egyptští občané nosili náhrdelníky zdobené drahými kameny, perlami a dalšími cennými materiály. Symbolika se proměnila v uctívání bohyně Isis a Hathor, spojené s krásou a plodností.

V Řecku a Římě se náhrdelníky staly symbolem elegance a bohatství. Šperkaři těchto civilizací vyvíjeli techniky, které umožnily vytvoření jemně zpracovaných náhrdelníků z drahých kovů, jako bylo zlato a stříbro. Motivy byly často inspirovány mytologií a kultem bohů. V průběhu středověku byl náhrdelník stále spojován s náboženstvím, a to především křesťanstvím. Krucifixy a růžence byly běžné náhrdelníkové náhrdelníky. Pro rytíře pak byly vytvářeny náhrdelníky s erbem jejich rodu jako výraz jejich společenského postavení. V době renesance, období kulturního oživení, začaly být náhrdelníky zároveň uměleckými díly. Šperkaři se inspirovali antickými vzory a vytvářeli nádherně zdobené náhrdelníky s drahými kameny, které zobrazovaly mistrovskou řemeslnou práci.

V moderní době se náhrdelníky staly výrazem osobního stylu a módy. Průmyslová výroba umožnila širokou dostupnost různých stylů a materiálů. Od viktoriánských perlových náhrdelníků po minimalistické kovové šperky, výběr je nekonečný. Náhrdelníky zaznamenaly během staletí dramatický vývoj. Z symbolů magie a náboženství se staly uměleckými díly a módním výrazem. Jejich význam se proměnil, ale jejich krása zůstala.

Symbolika náhrdelníků

Symbolika náhrdelníků

Náhrdelníky jsou od nepaměti nositeli hlubokých symbolů a významů. Od náboženských přesvědčení po osobní ochranu nebo vyjádření identity, každý náhrdelník může vyprávět svůj vlastní příběh.

 • Náhrdelník kříž - Symbol kříže je hluboce zakotven v křesťanství, představující víru, oběť a spásu. Nosí se často jako náhrdelník, kde slouží jako připomínka náboženské identity a duchovní ochrany. V různých kulturách a denominacích může mít specifické formy a designy, od jednoduchých dřevěných křížů po zdobené a drahokamem incrustované kusy.
 • Náhrdelník Amulet Oko Horova - Tento staroegyptský symbol, známý také jako "Wadjet", je symbolem ochrany, královské moci a dobrého zdraví. Nosí se jako amulet, aby odvrátil zlo a nemoc. Design tohoto amuletu často obsahuje detailní oko a obrázek sokola, což je přímý odkaz na boha Hora, který byl v egyptské mytologii symbolem nebeské moci a ochrany.
 • Náhrdelník Strom života - Symbol stromu života se objevuje v mnoha světových náboženstvích a filozofiích, přičemž obecně představuje spojení mezi nebeským a pozemským světem, věčný život a růst. V náhrdelnících bývá tento symbol často vyobrazován s rozvinutými větvemi a kořeny, připomínající neustálý cyklus života, smrti a znovuzrození.
 • Náhrdelník Yin a Yang - Tento symbol, pocházející z čínské filozofie, představuje věčný tanec protikladů - světla a temnoty, mužského a ženského, silného a slabého. Jako náhrdelník symbolizuje hledání rovnováhy v životě a harmonii mezi opačnými silami. Jeho design, kde se dvě poloviny dokonale doplňují, je vizuálním vyjádřením tohoto konceptu.
 • Náhrdelník Pentagram - Pentagram, pěticípá hvězda obklopená kruhem, je starobylý symbol s významy sahajícími do mnoha kultur a náboženských tradic. V některých kontextech je spojen s magickými a okultními praktikami, zatímco v jiných představuje pět elementů (duch, voda, vzduch, oheň a země). Jako náhrdelník může být vyjádřením osobní duchovní cesty nebo ochranným amuletem.
 • Náhrdelník Lotusový květ - Lotus je významným symbolem v buddhismu a hinduismu, kde představuje čistotu, duchovní probuzení a znovuzrození. Květ lotosu, který roste v bahně a rozkvétá nad vodní hladinou, je metaforou pro překonávání překážek a dosažení osvícení. Náhrdelníky s motivem lotosu jsou často nositeli těchto hlubokých významů.
 • Náhrdelník Ankh - Staroegyptský hieroglyf známý jako "klíč života", ankh symbolizuje věčný život a kosmickou energii. Jako náhrdelník může představovat víru v život po smrti a spojení mezi pozemským a duchovním světem.
 • Náhrdelník Srdce - Univerzální symbol lásky, soucitu a emocionálních spojení. Srdcové náhrdelníky mohou vyjadřovat romantickou lásku, hluboké přátelství, nebo rodinné pouto, a jsou často darovány jako znak hlubokých citů.
 • Náhrdelník Měsíc a hvězdy - Symbolizují tajemství vesmíru, snění a aspirace. Náhrdelníky s těmito motivy mohou představovat touhu po průzkumu neznámého nebo vztah k noční obloze a jejím tajemstvím.
 • Náhrdelník Om - V hinduismu a buddhismu, Om je posvátný zvuk a duchovní ikona. Jako náhrdelník může symbolizovat jednotu s kosmem, duchovní probuzení a vnitřní klid.
 • Náhrdelník Lebka - Často spojená s gotickou nebo alternativní kulturou, lebka může symbolizovat smrtelnost, odvahu čelit smrti, nebo oslavu života a jeho pomíjivosti.
 • Náhrdelník Solární kruh - Starobylý symbol představující slunce a jeho životodárnou energii. V náhrdelnících může připomínat sílu, vitalitu a nekonečný cyklus života a obnovy.
 • Náhrdelník Hamsa - Symbol v podobě dlaně, často spojovaný s ochranou a štěstím. Nosí se jako amulet proti zlému oku a k přitahování pozitivní energie.
 • Náhrdelník Valknut - Vikingský symbol, který se skládá ze tří propojených trojúhelníků. Představuje spojení s bohy a bojovníky, a může být symbolem síly a odvahy.
 • Náhrdelník Keltský uzel - Symbol bez začátku a konce, který představuje věčnost a nekonečný cyklus života. Keltské uzly jsou často používány v náhrdelnících jako vyjádření věčné lásky, přátelství nebo víry.
 • Náhrdelník Delfín - Symbol hravosti, inteligence a dobré komunikace. Náhrdelníky s delfínem mohou představovat lásku k moři, nebo touhu po svobodě a radosti.
 • Náhrdelník Drak - V mnoha kulturách symbol síly, moudrosti a štěstí. Draci v náhrdelnících mohou představovat ochranu, vnitřní sílu nebo spojení s mytologickými tradicemi.
 • Náhrdelník Fénix - Mýtický pták, který se zrodí ze svého popela. Jako symbol znovuzrození, transformace a neustálé obnovy, může náhrdelník s fénixem představovat nové začátky nebo překonávání těžkostí.
 • Náhrdelník Klavír - Pro milovníky hudby, klavírový náhrdelník může symbolizovat vášeň pro hudbu, kreativitu a emocionální vyjádření.
 • Náhrdelník Sova - Pták moudrosti, sova je často spojena s věděním a tajemstvím. Náhrdelník se sovou může představovat touhu po vědomostech nebo spojení s nočním světem.
 • Náhrdelník Lotos v Mandale - V kombinaci s mandalou, lotos představuje duchovní probuzení a rozšíření vědomí. Nosí se jako náhrdelník pro podporu meditace a vnitřního klidu.
 • Náhrdelník Paví Pírko - Symbol krásy, důstojnosti a sebevědomí. Paví pírka v náhrdelnících mohou představovat přirozenou eleganci a hrdost.
 • Náhrdelník Víno a Hrozny - Symbol radosti, plodnosti a hojnosti. Náhrdelník s motivem vína nebo hroznů může představovat lásku k životu a oslavu jeho darů.
 • Náhrdelník Ginkgo List - V asijských kulturách symbolizuje dlouhověkost a odolnost. Náhrdelník s ginkgo listem může vyjadřovat naději, vytrvalost a sílu.
 • Náhrdelník Houslový klíč - Pro milovníky hudby, náhrdelník s houslovými klíči může představovat harmonii, vyváženost a lásku k hudbě.
 • Náhrdelník Věčný Uzel - Symbol bez začátku a konce, reprezentuje nekonečnou moudrost a soucit. V buddhismu může představovat nekonečný cyklus příčiny a následku.
 • Náhrdelník Bumerang - Australský symbol návratu, vytrvalosti a dovednosti. Náhrdelník s bumerangem může představovat cestu životem a jistotu, že vše dobré se vrací zpět.
 • Náhrdelník Mandala - V hinduismu a buddhismu, mandala představuje vesmír a je nástrojem pro meditaci. Náhrdelníky s mandalou mohou sloužit jako připomínka vnitřního míru a duchovního růstu.
 • Náhrdelník Vítr a Vlny - Symbolizují sílu přírody a nezkrotnou energii. Náhrdelník s motivem větru a vln může představovat lásku k moři, nebo touhu po dobrodružství a svobodě.

Různé drahé kameny v náhrdelnícíh a jejich symbolický význam

 • Náhrdelník s briliantem - Symbolizuje více než jen okázalost a bohatství; je to znamení nezlomné pevnosti a čistoty. Brilianty, známé svou tvrdostí, jsou metaforou pro věčnou vytrvalost a odolnost. Nosí se jako znamení věčné lásky, často vybírané pro zásnubní a svatební šperky, aby představovaly nezlomný závazek a neotřesitelnou věrnost. V mnoha kulturách jsou brilianty považovány za symbol neporazitelnosti a moci, což odráží jejich schopnost odolávat poškození a zachovávat si krásu po celá staletí. Tento šperk tedy není jen ukázkou luxusu, ale i připomínkou trvalých hodnot a nezlomného ducha nositele.
 • Náhrdelník s diamantem - Diamant, ztělesnění odolnosti a čistoty, je často vybírán pro zásnubní a svatební šperky jako symbol věčné lásky a nezlomnosti. Jeho nesrovnatelná tvrdost a schopnost odrážet světlo z něj dělají metaforu pro nezlomnou pevnost a čistotu vztahů. Diamantový náhrdelník je tak nadčasovým vyjádřením hlubokého závazku a emocionální stálosti.
 • Náhrdelník se safírem - Safír, symbol pravdy, loajality a duchovní osvícení, je často spojován s královskou důstojností a moudrostí. Jeho hluboká modrá barva připomíná nebeskou oblohu a je považována za ochranný talisman proti zlu a neštěstí. Náhrdelník s safírem tak může být nošen jako symbol duchovní pravdy a psychického klidu.
 • Náhrdelník se smaragdem - Smaragd, se svou živou zelenou barvou, je symbolem plodnosti, obnovy a lásky. Tento kámen je ceněný pro svou vzácnost a krásu a často se spojuje s viděním do budoucnosti a prorockými schopnostmi. Náhrdelník se smaragdem je tak nositelem naděje a inspirace.
 • Náhrdelník s rubínem - Rubín, s jeho ohnivě červenou barvou, je symbolem vášně, energie a životní síly. Představuje odvahu, sílu vůle a úspěch. Náhrdelník s rubínem může být nošen jako amulet pro zvýšení sebevědomí a odvahy čelit výzvám života.
 • Náhrdelník se zirkonem - Zirkon je kámen, který přináší štěstí, bohatství a moudrost. Jeho lesk a různorodost barev představují radost a optimismus. Náhrdelník se zirkonem může být symbolem radosti a oslavy života, přinášející svému nositeli pozitivní energii.
 • Náhrdelník s achátem - Achát je známý svou uklidňující a vyrovnávací energií. Tento kámen je často spojován s emocionální stabilitou a vnitřním klidem. Náhrdelník s achátem může pomáhat svému nositeli v boji proti stresu a negativním emocím.
 • Náhrdelník s akvamarínem - Akvamarín, s jeho klidnými modrými odstíny, je kamenem klidu, odvahy a komunikace. Představuje čistotu ducha a těla. Náhrdelník s akvamarínem může být nošen jako talisman pro zklidnění a posílení duchovní síly.
 • Náhrdelník s ametystem - Ametyst, se svou hlubokou fialovou barvou, je symbolem duchovního růstu a ochrany. Je to kámen, který pomáhá při meditaci a otevírá duchovní perspektivy. Náhrdelník s ametystem může být nošen pro podporu klidu mysli a posílení intuice.
 • Náhrdelník s citrínem - Citrín, se svými jasně žlutými odstíny, je kamenem radosti a hojnosti. Je to symbol světla a optimismu, který přináší energii a vitalitu. Náhrdelník s citrínem může být nošen pro přilákání úspěchu a pozitivních příležitostí.
 • Náhrdelník s granátem - Granát, se svou bohatou červenou barvou, je symbolem vášně a energie. Je to kámen závazku a loajality, který posiluje vztahy a přináší odvahu. Náhrdelník s granátem může být nošen pro posílení vůle a odvahy v obdobích změn.
 • Náhrdelník s jantarem - Jantar, fosilizovaná pryskyřice, je spojován s dlouhověkostí a moudrostí. Jeho teplé odstíny přinášejí pocit pohody a klidu. Náhrdelník s jantarem může být nošen jako symbol přirozené krásy a spojení s přírodou.
 • Náhrdelník s labradoritem - Labradorit je kámen transformace a magie. Jeho měnící se barvy představují duchovní cestu a odhalování skrytých pravd. Náhrdelník s labradoritem může být nošen pro podporu kreativity a sebepoznání.
 • Náhrdelník s larimarem - Larimar, známý také jako "Kámen Atlantidy", je kámen míru a klidu. Jeho mořské odstíny jsou spojovány s uvolněním a léčením emocí. Náhrdelník s larimarem může být nošen pro posílení emocionální rovnováhy a duchovního klidu.
 • Náhrdelník s malachitem - Malachit, se svými charakteristickými zelenými pruhy, je kamenem ochrany a transformace. Je známý svou schopností absorbovat negativní energie a podporovat změny. Náhrdelník s malachitem může být nošen jako ochranný talisman a symbol osobního růstu.
 • Náhrdelník s nefritem - Nefrit, v čínské kultuře známý jako kámen nebeského štěstí, je symbolem čistoty a harmonie. Je to kámen, který posiluje vztahy a přináší vnitřní mír. Náhrdelník s nefritem může být nošen pro podporu zdraví a prosperity.
 • Náhrdelník s olivínem - Olivín, známý také jako peridot, je kámen sluneční energie a obnovy. Jeho zelenožluté odstíny přinášejí pocit optimismu a životní energie. Náhrdelník s olivínem může být nošen pro přilákání hojnosti a otevření srdce pro nové zkušenosti.
 • Náhrdelník s onyxem - Onyx, kámen síly a odvahy, je známý svou schopností poskytovat podporu v obtížných situacích a posilovat sebeovládání. Jeho temné barvy představují hloubku a serióznost.
 • Náhrdelník s opálem - náhrdelník s opálem symbolizuje naději, čistotu a pravdu. Opál je známý svými živými barvami a hrou světla, což představuje proměnlivost a hloubku emocí. Často je spojován s kreativitou a inspirací, protože jeho měnící se barvy připomínají nekonečné možnosti a kouzlo života. V některých kulturách je opál považován za kámen, který přináší štěstí a posiluje sebevědomí. Jeho jedinečná krása a asociace s různými duhovými barvami z něj dělají oblíbený kámen pro náhrdelníky, které jsou nošeny jako symbol radosti a optimismu.
 • Náhrdelník s růženínem - náhrdelník s růženínem je považován za kámen lásky a emocionálního uzdravení. Tento jemný růžový kámen je spojován s otevíráním srdce, podporuje soucit, empatii a porozumění. Růženín se často používá jako amulet pro přitahování lásky nebo pro hluboké uzdravení srdce po emocionálních zraněních. Jemná barva a jemná energie růženínu dodávají náhrdelníku jemný, ale silný výraz, který je ideální pro nošení jako denní připomínka sebelásky a osobního růstu.
 • Náhrdelník s tanzanitem - náhrdelník s tanzanitem je symbolem vzácnosti a jedinečnosti. Tanzanit je známý svou krásnou modrofialovou barvou a je jedním z nejvzácnějších drahokamů na světě. Tento kámen je spojován s intuicí a duchovním poznáním, a je často vybírán pro svou schopnost posilovat komunikaci a vyjadřování. Tanzanitový náhrdelník může být nošen jako symbol osobní transformace a jako připomínka toho, že každý z nás je jedinečný a cenný.
 • Náhrdelník s topazem - náhrdelník s topazem symbolizuje sílu, inteligenci a dlouhověkost. Topaz, který se vyskytuje v mnoha barvách, je často spojován s důvěrou, sílou vůle a jasností myšlení. V historii byl tento kámen považován za amulet, který posiluje mysl a odvrací negativní energie. Topazový náhrdelník může být nošen jako symbol odolnosti a pevnosti charakteru, připomínající nositeli, aby stál pevně a věřil ve své schopnosti.
 • Náhrdelník s turmalínem - náhrdelník s turmalínem je považován za kámen ochrany a čištění. Turmalín, který se vyskytuje v široké škále barev, je známý svou schopností transformovat a čistit energii. Tento kámen je často používán pro odstraňování negativních emocí a pro podporu pozitivního myšlení. Nosí se jako talisman pro ochranu před negativními silami a jako připomínka osobní síly a odolnosti.
 • Náhrdelník s tygřím okem - náhrdelník s tygřím okem je symbolem odvahy a sebejistoty. Tento kámen, známý svým charakteristickým pruhovaným vzorem, který připomíná oko tygra, je považován za amulet, který posiluje vůli a odvahu. Tygří oko je spojováno s pozemskou stabilitou a praktickou moudrostí, pomáhá nositeli udržet se nohama na zemi a soustředit se na své cíle. Jeho teplé tóny a hypnotický vzor přináší náhrdelníku exotický a energický vzhled.
Náhrdelník z růžového zlata se srdcem

Zlatý náhrdelník

Zlatý náhrdelník, od nepaměti znak bohatství, prestiže a elegance, má hluboké kořeny v historii a kultuře. Tento vznešený kov, který byl vždy ceněný pro svou trvalost, lesk a vzácnost, je často volen pro výrobu náhrdelníků různých stylů a designů. Zlato symbolizuje nejen materiální hodnotu, ale také mnohé kulturní a duchovní aspekty, jako je čistota, krása a dokonalost. Zlaté náhrdelníky se staly oblíbenými v různých formách – od jednoduchých řetízků až po složitě zdobené kusy s drahokamy a symboly, které reprezentují osobní významy, přesvědčení nebo dokonce stav nositele. V současnosti zlaté náhrdelníky překračují hranice tradičního šperkařství a stávají se nositeli osobních příběhů, symbolů a emocí. Následující seznam deseti zlatých náhrdelníků kombinuje různé kameny a symboly, přičemž každý z nich přináší jedinečný význam a příběh.

 • Náhrdelník z bílého zlata s křížkem - Tento náhrdelník, kombinující čistotu bílého zlata s tradičním symbolem kříže, je často nositeli hlubokého náboženského významu. Kříž symbolizuje víru, naději a oběť, zatímco bílé zlato přidává moderní dotek. Ideální pro někoho, kdo hledá vyjádřit svou duchovní cestu elegantním a nadčasovým způsobem.
 • Náhrdelník z bílého zlata se smaragdem - Kombinace bílého zlata a zářivého smaragdu činí tento náhrdelník symbolem luxusu a noblesy. Smaragd, známý pro svou živou zelenou barvu, je často spojován s obnovou, růstem a plodností. Tento náhrdelník může být ideálním dárkem pro oslavu nového začátku nebo významného životního úspěchu.
 • Zlatý náhrdelník s rubínem - Rubín, kámen vášně a energie, v kombinaci se zlatem vytváří náhrdelník plný síly a vitality. Rubín se tradičně spojuje s láskou, odvahou a ochranou, a ve spojení se zlatem představuje nejen fyzickou krásu, ale i silný emocionální význam.
 • Náhrdelník ze žlutého zlata s diamanty - Žluté zlato spolu s diamantem, symbolem věčné lásky a neporazitelnosti, tvoří klasický a nadčasový šperk. Tento náhrdelník může vyjadřovat nejen závazek a trvalost vztahu, ale také představuje eleganci a rafinovanost.
 • Náhrdelník z růžového zlata s ametystem - Růžové zlato, které symbolizuje něhu a romantiku, v kombinaci s ametystem, kamenem klidu a duchovní síly, vytváří náhrdelník, který je ideální pro vyjádření hlubokého vnitřního klidu a harmonie. Tento šperk je perfektní pro ty, kteří hledají vnést do svého života trochu klidu a duchovní rovnováhy.
 • Zlatý náhrdelník s achátem - Achát, kámen rovnováhy a klidu, je v tomto náhrdelníku spojen se zlatem, což přináší pocit stability a ochrany. Tento náhrdelník může být nositeli síly a klidu v každodenním životě, ideální pro ty, kteří hledají udržet emoční rovnováhu.
 • Náhrdelník z bílého zlata s tanzanitem - Tanzanit, vzácný kámen měnící barvu, v kombinaci s bílým zlatem představuje jedinečnost a kreativitu. Tento náhrdelník může symbolizovat osobní transformaci a touhu po vyjádření své jedinečnosti.
 • Zlatý náhrdelník s tyrkysem - Tyrkys, kámen ochrany a komunikace, je v tomto náhrdelníku spojen se zlatem, což představuje sílu a dlouhověkost. Tyrkys je často vnímán jako kámen, který přináší štěstí a odvahu, zatímco zlato dodává pocit luxusu a prestiže.
 • Náhrdelník ze žlutého zlata s perlou - Perla, symbol čistoty a moudrosti, v kombinaci se žlutým zlatem vytváří elegantní a sofistikovaný náhrdelník. Ideální pro formální příležitosti, tento šperk vyzařuje klasiku a eleganci.
 • Náhrdelník z růžového zlata s opálem - Opál, kámen naděje a inspirace, ve spojení s růžovým zlatem vytváří šperk plný kreativity a snění. Tento náhrdelník je ideální pro ty, kteří se chtějí vyjádřit a hledají inspiraci ve svém každodenním životě.
 • Náhrdelník z růžového zlata se srdcem - Tento náhrdelník z růžového zlata s přívěskem ve tvaru srdce je symbolem lásky a něhy. Růžové zlato, oblíbené pro svůj teplý odstín, přidává něhu a romantiku. Tento náhrdelník je ideálním dárkem pro vyjádření hlubokých citů a může být nošen jako denní připomínka lásky.
 • Zlatý náhrdelník s diamantovým solitérem - Náhrdelník s jediným zářícím diamantem, osazeným v prostém zlatém řetízku, symbolizuje eleganci a sofistikovanost. Tento minimalistický design zdůrazňuje krásu a čistotu diamantu, což z něj dělá ideální šperk pro speciální příležitosti.
 • Zlatý náhrdelník s perlovým přívěskem - Spojení klasického zlata s elegancí perly vytváří náhrdelník, který odráží tradiční krásu a nadčasovost. Perla, symbol čistoty a moudrosti, v kombinaci se zlatem vytváří dokonalý šperk pro formální události.
 • Zlatý náhrdelník s ametystem - Ametyst, známý pro svou krásnou fialovou barvu, přináší do zlatého náhrdelníku nádech tajemství a duchovnosti. Tento kámen je považován za kámen klidu a meditace a jeho spojení se zlatem z něj činí šperk vhodný pro každodenní nošení i speciální příležitosti.
 • Zlatý náhrdelník s modrým topazem - Modrý topaz v zlatém náhrdelníku představuje harmonii a klid. Jeho jasně modrá barva přináší pocit míru a je často spojována s komunikací a vyjadřováním. Tento náhrdelník je vhodný pro ty, kteří hledají kámen, který podporuje klidnou mysl a jasnou komunikaci.
 • Zlatý náhrdelník s tygřím okem - Tygří oko, kámen odvahy a sebejistoty, ve zlatém náhrdelníku představuje sílu a odolnost. Jeho zemité tóny spolu se zlatem vytvářejí mocný šperk, který může sloužit jako amulet pro ochranu a vnitřní sílu.
 • Zlatý náhrdelník s turmalínem - Turmalín, kámen s širokou škálou barev, v zlatém náhrdelníku představuje diverzitu a kreativitu. Tento náhrdelník může být nošen jako symbol osobního růstu a kreativního vyjádření.
 • Zlatý náhrdelník s achátem - Achát ve zlatém náhrdelníku přináší pocit rovnováhy a stabilitu. Tento kámen je známý pro své uzemňující vlastnosti a jeho kombinace se zlatem vytváří šperk, který je nejen krásný, ale také posilující.
 • Zlatý náhrdelník s granátem - Granát, kámen odvahy a naděje, v zlatém náhrdelníku symbolizuje nezlomnost a vytrvalost. Jeho tmavě červená barva dodává náhrdelníku intenzitu a vášeň, což je ideální pro ty, kteří chtějí vyjádřit svou silnou osobnost.
 • Zlatý náhrdelník s labradoritem - Labradorit, kámen transformace a intuice, v zlatém náhrdelníku představuje magii a mystiku. Jeho měnící se barvy přinášejí do zlatého šperku nádech neuchopitelné krásy a jsou ideální pro ty, kteří hledají kámen podporující kreativitu a osobní transformaci.
Stříbrný náhrdelník strom života

Stříbrný náhrdelník

Štříbrné náhrdelníky, ceněné pro svůj lesk a sofistikovanost, jsou univerzálním symbolem elegance a nadčasové krásy. Štříbro, jakožto jeden z nejstarších používaných kovů ve šperkařství, má dlouhou historii spojenou s uměleckým výrazem a kulturou. Tento kov je oblíbený pro svou všestrannost a možnost kombinace s různými styly a symboly, což umožňuje širokou škálu designů od klasických po moderní. Štříbrné náhrdelníky mohou nést různé symboly, každý s vlastním významem a příběhem. Od tradičních náboženských symbolů až po moderní ikony, tyto šperky mohou vyjadřovat osobní přesvědčení, příběhy a hodnoty nositele.

 • Štříbrný náhrdelník s křížem - Tento náhrdelník s křížem je silným symbolem víry a duchovní ochrany. V křesťanství kříž představuje oběť a spásu, což činí tento náhrdelník vhodným pro vyjádření náboženské identity a osobního přesvědčení.
 • Štříbrný náhrdelník se srdcem - Srdce je univerzálním symbolem lásky a soucitu. Štříbrný náhrdelník se srdcem může vyjadřovat romantickou lásku, hluboké přátelství nebo rodinnou příslušnost.
 • Štříbrný náhrdelník se stromem života - Strom života symbolizuje růst, vývoj a spojení s předky. Tento náhrdelník může představovat osobní růst nebo připomínku rodinných kořenů a spojení s přírodou.
 • Štříbrný náhrdelník s Om symbolem - Om je posvátný zvuk a symbol v hinduismu a buddhismu, reprezentující vesmír a jednotu. Náhrdelník s tímto symbolem může vyjadřovat duchovní hledání a vnitřní mír.
 • Štříbrný náhrdelník s motýlem - Motýl je symbolem transformace, krásy a efemérní povahy života. Tento šperk může představovat osobní proměnu nebo oslavu nových začátků.
 • Štříbrný náhrdelník s pentagramem - Pentagram je často spojován s ochranou a magickými praktikami. V některých kulturách je považován za symbol harmonie a rovnováhy pěti elementů.
 • Štříbrný náhrdelník s andělskými křídly - Andělská křídla symbolizují ochranu, čistotu a nebeskou příslušnost. Náhrdelník s tímto motivem může být nositeli připomínkou ochrany a duchovního vedení.
 • Štříbrný náhrdelník s Yin a Yang - Tento symbol harmonie a rovnováhy opačných sil je klíčovým konceptem v taoismu. Náhrdelník může představovat hledání rovnováhy v životě a sjednocení protikladů.
 • Štříbrný náhrdelník s věčným uzlem - Věčný uzel je buddhistický symbol, který reprezentuje nekonečný cyklus příčiny a následku. Náhrdelník s tímto symbolem může vyjadřovat hluboké pochopení propojenosti všech věcí.
 • Štříbrný náhrdelník s hamsou - Hamsa, nebo také ruka Fatimy, je symbol ochrany před zlým okem. Tento náhrdelník může sloužit jako amulet pro odvrácení negativity a přitahování štěstí.
 • Štříbrný náhrdelník s lunárním motivem - Měsíc ve špercích symbolizuje ženskost, tajemství a cyklickou povahu života. Náhrdelník s lunárním motivem může představovat spojení s noční oblohou, intuici a vnitřní měnící se energie.
 • Štříbrný náhrdelník s hvězdou - Hvězda je symbolem naděje, směřování a dosažení cílů. Náhrdelník s hvězdou může inspirovat k hledání vlastní cesty a dosahování snů.
 • Štříbrný náhrdelník s delfínem - Delfín je znám jako symbol hravosti, inteligence a dobré komunikace. Náhrdelník s delfínem může připomínat lehkost bytí, radost ze života a důležitost sociálních vazeb.
 • Štříbrný náhrdelník s kotvou - Kotva symbolizuje stabilitu, bezpečí a pevné základy. Náhrdelník s kotvou může vyjadřovat potřebu stálosti, důvěry a naděje v náročných časech.
 • Štříbrný náhrdelník s labutí - Labuť je symbolem krásy, elegance a milostné věrnosti. Tento šperk může odrážet touhu po harmonii, klidu a dlouhotrvajících vztazích.
 • Štříbrný náhrdelník s klíčem - Klíč jako symbol otevírá dveře k novým možnostem, tajemství nebo začátkům. Náhrdelník s klíčem může představovat objevování neznámého nebo odemknutí skrytých potenciálů.
 • Štříbrný náhrdelník s vínovou révou - Vínová réva, symbol plodnosti a hojnosti, může v šperku reprezentovat růst, přežití a spojení s přírodou.
 • Štříbrný náhrdelník s peřím - Peří symbolizuje lehkost, svobodu a spojení s duchovním světem. Náhrdelník s peřím může vyjadřovat touhu po svobodě a lehkosti bytí.
 • Štříbrný náhrdelník s labyrintem - Labyrint je starodávný symbol cesty životem, vnitřního hledání a meditace. Tento šperk může připomínat cestu k vnitřnímu já a hledání osobního smyslu života.
 • Štříbrný náhrdelník s drakem - Drak, často viděn jako symbol síly, moudrosti a ochrany, může v šperku představovat moc, odvahu a tajemství. Náhrdelník s drakem může být nošen jako talisman pro osobní sílu a odvahu.
Perlový náhrdelník

Perlový náhrdelník

Perlové náhrdelníky jsou jedním z nejklasičtějších a nejvíce ceněných šperků v historii. Perly, s jejich jemným leskem a nadčasovou krásou, jsou často spojovány s noblesou a čistotou. Tyto přírodní dary moří a řek jsou unikátní díky tomu, že jsou jedním z mála šperků vytvořených živým organismem. Perlové náhrdelníky mohou být vytvořeny z různých materiálů, což jim dodává různorodý charakter a styl.

 • Perlový náhrdelník v kombinaci se žlutým zlatem - Tento náhrdelník spojuje klasický lesk perel s teplým odstínem žlutého zlata, symbolizující bohatství a prosperitu. Tato kombinace je ideální pro formální události, představuje tradiční eleganci a luxus.
 • Perlový náhrdelník s růžovým zlatem - Růžové zlato přidává nádech romantiky a ženskosti. Tento náhrdelník může vyjadřovat jemnost, mladistvý šarm a lásku, ideální pro speciální příležitosti nebo jako dárek pro milovanou osobu.
 • Perlový náhrdelník s bílým zlatem - Bílé zlato, známé svou moderností a sofistikovaností, v kombinaci s perlami vytváří náhrdelník, který je jak nadčasový, tak moderní. Tento šperk je vhodný pro elegantní, ale přitom minimalistický vzhled.
 • Perlový náhrdelník se stříbrem - Stříbro přidává perlovému náhrdelníku moderní a ležérní nádech. Tato kombinace je ideální pro denní nošení a může být kombinována s různými styly oblečení.
 • Perlový náhrdelník s platinou - Platina, jeden z nejvzácnějších kovů, dodává perlám extra pocit exkluzivity a odolnosti. Tento šperk symbolizuje trvalou hodnotu a je vhodný pro velmi speciální příležitosti.
 • Dvouřadý perlový náhrdelník s žlutým zlatem - Dvouřadý design zvyšuje bohatost a nádheru náhrdelníku, zatímco žluté zlato dodává klasický a bohatý vzhled. Tento náhrdelník je vhodný pro formální a luxusní události.
 • Perlový náhrdelník s růžovým zlatem a diamanty - Kombinace perel, růžového zlata a diamantů vytváří šperk, který je nejen nádherný, ale také vysoce sofistikovaný. Tato kombinace je ideální pro významné události a jako symbol bohatství a elegance.
 • Perlový náhrdelník s bílým zlatem a safíry - Safíry přidávají nádherný kontrast k bělosti perel, zatímco bílé zlato udržuje celkový vzhled čistý a elegantní. Tento náhrdelník může být symbolem klidu a moudrosti.
 • Perlový náhrdelník se stříbrem a ametystem - Ametyst dodává královský nádech a duchovní rozměr, zatímco stříbro udržuje šperk nadčasový. Tato kombinace je vhodná pro ty, kteří hledají šperk s osobitým a jedinečným výrazem.
 • Perlový náhrdelník s platinou a smaragdy - Smaragdy přinášejí do kombinace živý zelený odstín, který kontrastuje s jemností perel, zatímco platina zvyšuje pocit luxusu. Tento náhrdelník je ideální pro výjimečné příležitosti, kde chcete zazářit unikátním šperkem.
 • Minimalistický náhrdelník z růžového zlata s bílou perlou - Tento náhrdelník kombinuje jednoduchost růžového zlata s klasickou krásou bílé perly. Jeho minimalistický design je ideální pro každodenní nošení, přinášející nádech elegance a sofistikovanosti.
 • Zlatý náhrdelník s velkou šedou sladkovodní perlou - Tento šperk využívá jedinečnosti velké šedé sladkovodní perly, která je umístěna na klasickém zlatém řetízku. Náhrdelník je výrazný a elegantní, vhodný pro speciální příležitosti.
 • Bílozlatý náhrdelník s řadou malých perel - Tento náhrdelník s řadou drobných perel, umístěných na bílozlatém řetízku, je sofistikovaný a nadčasový. Jeho design je ideální pro formální akce a poskytuje jemnou, ale výraznou eleganci.
 • Štíbrný náhrdelník s barokní perlou - Unikátní tvar barokní perly spolu se stříbrným řetízkem vytváří moderní a umělecký vzhled. Tento šperk je ideální pro ty, kdo hledají originální a nekonvenční šperk.
 • Platinový náhrdelník s černou perlou - Tento náhrdelník kombinuje exkluzivitu platinového řetízku s tajemnou krásou černé perly. Jeho vzhled je sofistikovaný a luxusní, vhodný pro velmi speciální události.
 • Zlatý náhrdelník s řadou růžových perel - Řada nádherných růžových perel na zlatém řetízku vytváří romantický a ženský vzhled. Tento šperk je ideální pro romantické večery nebo jako dárek pro zvláštní příležitosti.
 • Bílozlatý náhrdelník s perlovým medailonem - Bílé zlato a perla ve tvaru medailonu tvoří elegantní a sofistikovaný šperk. Tento náhrdelník je ideální pro ty, kdo hledají jedinečný a nadčasový šperk.
 • Stříbrný náhrdelník s perlovým křížem - Kombinace stříbra a perel ve tvaru kříže vytváří náhrdelník s hlubokým náboženským významem a spirituální krásou. Je vhodný pro ty, kdo chtějí vyjádřit svou víru a duchovní hodnoty.
 • Platinový náhrdelník s řadou multikolor perel - Řada perel různých barev na platinovém řetízku představuje diverzitu a krásu. Tento šperk je vhodný pro speciální příležitosti, kde chcete vyniknout.
 • Zlatý náhrdelník s velkou zlatou perlou - Tento šperk kombinuje zlato s velkou zlatou perlou, vytvářející luxusní a výrazný vzhled. Je ideální pro formální události a jako projev bohatství a elegance.
Náhrdelník růženín

Náhrdelník růženín

Náhrdelníky s růženínem, kamenem lásky a emocionálního uzdravení, jsou oblíbeným šperkem pro mnoho lidí. Růženín, s jeho jemnou růžovou barvou a uklidňujícími vlastnostmi, je považován za kámen srdce a univerzální lásky. Tento kámen podporuje soucit, empatii a porozumění, a je často používán jako amulet pro přitahování lásky nebo pro hluboké uzdravení srdce. Kombinace růženínu s různými kovy může dále zvýraznit jeho krásu a přidat šperkům jedinečný charakter.

 • Náhrdelník žluté zlato s růženínem - Kombinace teplého žlutého zlata s jemným růženínem vytváří elegantní a sofistikovaný šperk. Tento náhrdelník může symbolizovat nejen lásku, ale i bohatství a prosperitu.
 • Náhrdelník bílé zlato s růženínem - Bílé zlato, známé svým moderním a elegantním vzhledem, v kombinaci s růženínem vytváří náhrdelník, který je jak nadčasový, tak romantický. Je ideální pro speciální příležitosti nebo jako symbol čisté a upřímné lásky.
 • Náhrdelník z růžového zlata s růženínem - Růžové zlato spolu s růženínem vytváří krásnou harmonii barev. Tento šperk vyzařuje ženskost a něhu, a je ideální pro nošení jako projev sebelásky a péče.
 • Stříbrný dámský náhrdelník s růženínem - Stříbro, s jeho chladnějším odstínem, přináší do kombinace s růženínem moderní a elegantní nádech. Tento šperk je vhodný pro denní nošení a přidává jemný romantický dotek.
 • Platinový náhrdelník s růženínem - Platina, drahý a odolný kov, v kombinaci s růženínem tvoří luxusní a odolný šperk. Tento náhrdelník je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci krásy a trvalosti.
 • Náhrdelník s růženínem a zlatými prvky - Zlaté prvky, vložené mezi kameny růženínu, dodávají šperku dynamiku a bohatý vzhled. Tato kombinace je vhodná pro formální události a jako projev sofistikovaného vkusu.
 • Náhrdelník s bílého zlata s přívěskem s růženínem a diamanty - Diamanty přidávají nádherný kontrast k jemnosti růženínu, zatímco bílé zlato udržuje celkový vzhled čistý a elegantní. Tento šperk symbolizuje nejen lásku, ale i luxus a eleganci.
 • Perlový náhrdelník s růženínem - Perly přinášejí do kombinace s růženínem a stříbrem dotek klasické elegance. Tento šperk je ideální pro romantické večery a speciální příležitosti.
 • Vintage náhrdelník s růženínem - Vintage design spolu s růžovým zlatem a růženínem vytváří náhrdelník s historickým a romantickým významem. Tento šperk je ideální pro milovníky retro stylu.
 • Řetízkový dámský náhrdelník s růženínem - Více řetězů z žlutého zlata, které se snoubí s růženínovými prvky, vytváří bohatý a složitý šperk. Tato kombinace je vhodná pro výrazný a luxusní vzhled.